Riot Games Espor Sahnesi Kapanıyor

Bugün akşam saatlerinde Riot EMEA Espor Direktörü açıkladı, Riot Games Espor Sahnesi yakında kapanıyor.

19 Ocak 2019’da büyük bir atılımla Riot Games, Espor Sahnesi’ni Watergarden Alışveriş Merkezi / Ataşehir’de açtığını duyurmuştu. Yaklaşık 2 yıl sonra pandeminin de etkileri sebep gösterilerek Espor Sahnesi’nin yakında kapatılacağı duyuruldu.

Karar doğrudan Riot Games EMEA Espor Direktörü Alberto Guerrero tarafından açıklandı.

Şimdi ne olacak?

Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi, 2022’de takımların takım evlerinden çevrimiçi bir şekilde katılabilecekleri bir formata geçiş yapacak. VFŞL canlı yayınları ise, Espor Sahnesi’nin yokluğunda farklı bir stüdyodan espor severlerle bir araya gelecek.

EMEA Direktörü Alberto Guerrero’nun resmi açıklaması:

“Bugün sizlerle VFŞL ve Riot Games Espor Sahnesi’yle ilgili aldığımız 2022 kararlarını paylaşmak istiyoruz. Bildiğiniz üzere 2019 yılında Türkiye’de esporu daha ileriye taşımak amacıyla on takımla üç sene sürecek bir iş ortaklığı sistemine geçiş yapmıştık. Aradan geçen süre içerisinde oyuncuyla buluşan yeni oyunlarımız ve ekosistemimize dahil ettiğimiz yeni espor branşlarımızla birlikte, uzun vadeli ve sürdürülebilir yapılar kurmak üzerinde çalışmaya başladık. Bu planlar kapsamında başlangıçta üç sene süreceğini açıkladığımız iş ortaklığı sistemini bir sene daha uzatmaya karar verdik.

Uzun vadeli yol haritamıza odaklanmaya devam edeceğimiz 2022 yılında, yaklaşık iki senedir pandemi nedeniyle seyirci ve takımlarımızı ağırlayamadığımız Riot Games Espor Sahnesi’ni kapatmaya karar verdik. VFŞL, 2022 yılında oyuncuların maçlara takım evlerinden bağlanacakları çevrimiçi bir formata geçiş yapacak. Bu karar sayesinde kaynaklarımızı pandemi belirsizliklerinden bağımsız olarak hem izleyici deneyimini, hem de içerik çeşitliliğini artıracak şekilde daha etkin ve verimli kullanabileceğimize inanıyoruz.

VFŞL canlı yayınlarımız 2022 yılından itibaren farklı bir stüdyoda hayata geçecek. Riot Games bütün oyunları ve espor branşlarıyla birlikte Türkiye’deki oyuncuları desteklemeye devam edecek. Önümüzdeki dönemde gelecek planlarımızı sizlerle ayrıca paylaşacağız.”

LoL Espor resmi makale bağlantısı ve kaynak: https://lolesports.com/article/2022-espor-sezonu-vf-l-planlarimiz/blt581f41e5eb3818eb

Riot Games Espor Sahnesi’nden hatıralar

Görseller LoLEspor flickr hesabından alındı: https://www.flickr.com/photos/lolespor/