Riot ID nedir, nasıl değiştirilir?

Riot Games, yeni çıkartacağı oyunlar öncesi LoL hesaplarını, Riot Hesaplarına dönüştürdü.

Riot ID nedir?

Riot ID, eşsiz bir isim. LoL’de sihirdar adınızın altında örneğin Eternal#0001 şeklinde hashtag ile birlikte gözüken şey Riot ID’miz oluyor. Riot’un tüm oyunlarında, arkadaşlarınız sizi Riot ID aracılığıyla arkadaş ekleyebilecek.

Riot ID’ni Riot oyunlarını oynayan arkadaşlarınla paylaşmaktan çekinme. Arkadaşların, hangi sunucuda bulunuyorsa bulunsun seni bu Riot ID ile arkadaş listesine ekleyebilir. Örneğin Türkiye sunucusunda oynayan birisi, PBE sunucusunda oynayan kişiyi bile ekleyebilir.

Riot ID nerede görünür?

Riot ID, League of Legends‘taki sihirdar isminizin hemen altında görülür.

VALORANT‘ta ise arkadaş listenize girdikten sonra kendi isminizin üzerine gelin ve sol tarafta açılan pencerede ünvanınızın hemen üzerinde yer alıyor.

Riot ID nasıl değiştirilir?

Riot ID’niz, halihazırda LoL’deki sihirdar isminiz ile belirlendi bile. Örneğin sihirdar isminiz İyi Çocuk Eternal ise, Riot ID’niz ise İyi Çocuk Eternal#TR1 şeklinde olacaktır.

Riot ID‘ni değiştirmek için, Riot Hesap Yönetimi sitesine git: https://account.riotgames.com/

Riot Hesap Yönetimi sitesine giriş yaptıktan sonra sol menüdeki Riot ID seçeneğine giriş yapıp Riot ID’ni değiştirebilirsin. İsim#etiket şeklinde belirlenmesi zorunlu. Etiket kısmına sayı ve harf koymakta özgürsün, ancak özel karakterleri koyamayacaksın.

Hangi sıklıkla değiştirilebilir?

Riot ID’nizi her 30 günde bir defa değiştirebilirsiniz. Yine aynı şekilde Riot Hesap Yönetimi sitesinde güncelleyebilirsiniz.