TFT’nin Geleceği

TFT’nin Baş Yapımcısı Riot TJ, TFT’nin geleceği ile ilgili yayınlanan videoda konuştu. Videoda TFT’ye gelecek olan yeni özelliklerden ve setlerden bahsetti.

SETLER

Riot TJ, her 6 ayda bir büyük bir set çıkarttıklarını ve ortalarında bir set ortası güncelleme yaptıklarından bahsetti. Bir sonraki gelecek setin de benzer olacağını belirtti.

Eylül’de gelecek TFT setinde ise Penguş ve arkadaşlarını ruh güçlerinin çiçek açacağı ve ilahlara karşı sadakatlerinin sınanacağı uzak topraklara doğru maceralar bekliyor. Bazı eski dostlar ile karşılaşacaklar ve uzaktaki krallıklardan gelen yeni düşmanlar ile karşı karşıya gelecekler. Bunların hepsi yolculukları sırasında seçtikleri arkadaşlarıyla birlikte kanlı ayın altında eğlenebilmek için.

Videoda gösterilen şampiyonlar ve kostümleri şu şekilde:

  • Yasuo (Ruh Çiçeği)
  • Lulu
  • Lee Sin (Yüce Yumruk)
  • Kennen
  • Azir (Savaş Ustası)
  • Jinx (Havai Fişek)
  • Elise (Kanlı Ay)
  • Janna (Kutsal Kılıç)

Bu gelecek setin de Nisan ayına kadar sürmesi planlanıyor. Set ortası güncellemesi ise Ocak ayında olacağı belirtildi.

SİSTEM VE MODLAR

Riot TJ, TFT’yi izleme deneyimini iyileştirecek bir izleyici modu test ettiklerini belirtti. Bu izleyici modu özelliğinin özellikle TFT’yi yüksek beceri düzeylerinde izlemek isteyenler için güzel olacağından bahsetti. Modu bu yıl sunmayı planladıklarını ancak yeni set ve mobil sürümün temposuna odaklandıklarından dolayı bu izleyici modunun geleceği net bir tarih veremediklerini konuşmasına ekledi.

Ayrıca TFT için yeni modlar konusunda çalıştıklarını da belirtti. 2021’in başlarında en az bir TFT modu sunmayı umduklarını da söyledi. Ancak yeni modun nasıl bir şey olacağı hakkında herhangi bir bilgi verilmedi.

MOBİL TFT

Riot TJ, mobil cihazlarda olan TFT deneyimini iyileştirmeyi planladıklarını ve bunun PC ile mobil TFT deneyimini bir tutmak anlamına geldiğini söyledi.

Performans iyileştirme güncellemelerinin yanı sıra mobil TFT’ye karşılaşma geçmişi, uygulama içi yama notları ve sohbet özellikleri, 2021’in ilk aylarına doğru gelecek özellikler arasında yer alıyor.

MİNİK EFSANELER VE ARENA GÖRÜNÜMLERİ

Riot TJ, bir minik efsaneyi 3 yıldızlı yapmak için bir sürü yumurta almanın buna değmediği düşünülen geri dönüşleri değerlendirmelerinin sonucu olarak yeni bir sistem geliştirdiklerini söyledi.

YENİ TFT ALIŞVERİŞ BİRİMİ: YILDIZ KRİSTALLERİ

Yıldız kristalleri doğrudan alınabilen veya özel kartla kazanılabilen yeni bir TFT alışveriş birimi. Yıldız kristallerini kullanarak istediğiniz minik efsanenizin yıldızını yükseltebilirsiniz.

Ayrıca bu alışveriş birimi ile Astronot Dalarkazar ile Yıldız Muhafızı Gümüşkanat’ı 3 yıldız yapabileceksiniz.

Gelecekteki bazı minik efsanelerin istediğiniz 1 yıldızlı çeşidini de mağazadan doğrudan alınabileceği belirtildi. Alınan 1 yıldızlı çeşidi ise yıldız kristalleri ile geliştirilebilecek.

Riot TJ, şu anda oyunun durumuna göre değişen arena görünümleri test ettiklerini de belirtti. Bu arena görünümlerinin şampiyou 3 yıldız yaptığında, yenilginizde veya zaferinizde sizinle beraber kutlama yapmalarını istediklerini söyledi.